סיורים מודרכים בירושלים

סיור בירושלים

אחד מהדברים הראשונים שעולים בראש כששומעים את המילה ירושלים זה שוק מחנה יהודה הססגוני או העיר העתיקה המיסתורית.

אנו מזמינים אתכם לחוות איתנו את הביקור שלכם בשווקי ירושלים.

בשוק העיר העתיקה ניקח אתכם על בתצפיות המרהיבות, מתחת לפני השטח אל בורות המים החבויים, אל המקומות החבויים ברובע הנוצרי, המוסלמי והאמרני. נפגיש אתכם עם סוחרים ובעלי מלאכה ותכירו ירושלים שטרם ראיתם.

בשוק מחנה יהודה נסייר איתכם בין הסוחרים הותיקים והבוטיקים המודרניים. נבקר בחלקיו השונים של השוק ונטייל בשכונה הסמוכה, שכונת נחלאות הציורית. 

 


 

סיור מעורר תיאבון בשוק מחנה יהודה

 סיור זה הוא סיור צבעוני במקום הכי תוסס בירושלים, שוק מחנה יהודה. בסיור זה נצא למסע חושים טעים במיוחד בין הבאסטות, הדוכנים והחנויות המיוחדות שמזוהות עם השוק. במהלך הסיור נאכל מדליקטסים של המעדנייה של השוק, נאכל מהחצ'אפורי (מאפה גבינה גרוזיני) המפורסם, נטעם מקוביות חלווה שנמסות בפה בממלכת החלווה, נערוך היכרות עם גבינות איכותיות במיוחד אצל המומחה באשר, נאכל כדורי פלאפל חמים ונקנח בגלידה בטעמים מקוריים.

במהלך הסיור נספר את סיפורי השוק והשכונה הסמוכה נחלאות. בין סמטאותיה הקסומים של שכונת נחלאות הותיקה נספר את סיפורם של דמויות ירושלמיות יותר מוכרות ופחות מוכרות כמו משפחת בנאי שגדלה בלב השוק, יצחק נבון והבוסתן הספרדי, הרב אריה לוין רבם של האסירים, על מספר הסיפורים אברם סורמלו ועוד.

 

   


 

מאבני הכותל לאבני הריחיים - סיור טעימות ובעלי מלאכה בעיר העתיקה

בסיור זה נצא למסע חוויתי וקסום בין כותלי העיר העתיקה. במהלך הסיור נטייל בשווקים ונגיע למקומות שגם אם רגליכם דרכה עשרות פעמים ברחובות העיר העתיקה ספק אם ביקרתם במקומות אלו. במהלך הסיור עלה לתצפיות עוצרות נשימה ונבקר בחללים תת קרקעיים נסתרים לעין.

במהלך הסיור נבקר בבית מלאכה לקרמיקה ארמנית ונשמע על סודותיה וטיבה של הקרמיקה, נבקר סוחר בדים ברובע הנוצרי שיחשוף אותנו לעולם של שעטנז ומשי ושלל בדים מרהיבים מהודו ועד מרוקו. נטעם מחומוסיה מפנקת בשוק, נבקר במפעל טחינה עתיק ומסורתי ונקנח בכנאפה עסיסית במיוחד. 

במהלך הסיור נבקר במקומות מחוץ למסלול התיירים השחוק כמו שער הברזל ו'הכותל הקטן', שוק עושי הכותנה, שער השלשלת, הרובע הארמני, ההוספיס האוסטרי ועוד.