סיורי חגים ומועדים

לכל עם ודת בעולם ישנם חגים, ימים מסויימים בלוח השנה בהם מניחים לרגע משגרת החיים הקשה וחוזרים למקורות. מתייחדים עם המשפחה, מקיימים מנהגים שקשורים לחג ומתעטפים באווירה מיוחדת וחגיגית.

ירושלים, מתוקף היותה עיר הקודש של היהדות, הנצרות והאיסלאם מגוללת בתוכה אינספור מסורות קדושים עבור הדתות, מקור למנהגים ולאמונות.

אנו מזמינים אתכם בחגי השנה של היהדות והנצרות איתנו לירושלים לסיורים מיוחדים שנערכים אחת לשנה. סיורים שבהם נחווה, נכיר, נלמד ונתמסר לאווירת החג המיוחדת, כל חג עם הקסם והאווירה המייחדת שלו.

 


 

שושן פורים בירושלים

העיר ירושלים סובבת חומה ולכן חג הפורים חל בא יום אחרי שאר המקומות והוא נקרא שושן פורים.

בשושן הפורים נזכה להצצה מיוחדת אל תוך השכונות החרדיות השמרניות של ירושלים, שגם תושביהן לא יכולים להישאר אדישים אל מול הצהלה והשמחה של חג הפורים.

ביום זה נסתובב בשכונות החרדיות בשיאו של החג בסיור שכולו פולקלורי ותרבותי. נחווה את האווירה המיוחדת של החג, נראה את משלוחי המנות, מתנו לאביונים, נגלה מהי התחפושת השכיחה בעולם החרדי, נשמע על מנהגי החג השונים ואיך מפרשים את משמעויותיו. כל זאת באווירת קרנבל הפורים.

לפי המצב בשטח צפוי ביקור בחסידות במאה השערים ואירוח בבית משפחה חרדי.

 


 

סיורי חנוכיות בירושלים

בלילות חנוכה, כשהימים מתקצרים נצא לסיור חוויתי באווירה הירושלמית של חג החנוכה.

באוויר הירושלמי הקריר והצלול נשוטט בין סמטאותיה הציוריות ובגניה של שכונת נחלאות, ונתור אחר החנוכיות שמקשטות את חלונותיה.

אנו מזמינים אתכם להצטרף אליהו לסיור ייוחדי באווירה הירושלמית הקסומה של חג החנוכה.

את הסיור מומלץ להתחיל מעט לפני החשיכה בסמוך למועד הדלקת הנרות. במהלכו נספר על המסורות ועל התקופה של המרד, נספר על מנהגי החג ומשמעותם, נשיר שירי חנוכה ונקנח בסופגניות טריות.

ניתן לערוך את הסיור גם בעיר העתיקה או בשכונות החרדיות

 


 

סיור סליחות בירושלים

בימי הסליחות, בחודש אלול, עוברים על לילותיה של ירושלים קסם מיוחד. ימים אלו שמתחילים בראש חודש אלול נאמירם פסוקים ושרים פיוטים שמתחזקים ומתעצמים ככל שמגיעים לעשרת הימים הנוראים ולשיאם ביום היכפורים. אלא ימים סליחה וכפרה, ימים של חשבון נפש וצפייה לגאולה.

בימים אלו נצא לסיור בירושלים העתיקה בין בתי האבן ברובע היהודי. את הסיור נתחיל בסמוך לקברו של דוד המלך על הר ציון ונספר כיצד הוא זכה לגאולה אחרי חטא גדול שביצע, נפסע בתוך הרובע היהודי מונעצים את תחושות החג עם סיפורים ומשלים, שירים ופיוטים, סיפורים היסטורים או ואגדות על ימי הסליחות בעם היהודי.

את הסיור נסיים ברחבת הכותל בחצות הלילה בתפילת הסליחות המסורתית

 


 

חג המולד בירושלים

בליל חג המולד נצא לסיור שמתקיים אחת לשנה בעיר העתיקה של ירושלים.

בליל חג המולד הרובע הנוצרי וכנסיותיה של ירושלים לובשות חג ואנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו לחוו את קסם החג במלוא עוצמתו.

במהלך הסיור נטייל ברחובות העיר העתיקה, נהנה מעצי האשוח החגיגיים, מהקישוטים והאורת שיעטרו את הרחובות ואולי אף נזכה לראות סנטה קלאוס. הסיור יהיה מלווה במסורות החג ובמסורות הנוצריות הקדומות, במנהגים שמקיימים בחג ובמקורות שלהם, בסיפורים על הנצרות מראשיתה ועד ימינו.

במהלך הסיור נבקר בכנסיות ונסיים במיסה חגיגית של חצות.

 

  


 

פסחא בירושלים

לכבוד חג הפסחא הנוצרי , נצא לסיור אל לב ההתרחשויות למסע בו נתחקה אחר הארועים האחרונים בחייו של ישוע.

הסיור יתחיל בתצפית מרהיבה על העיר העתיקה מהר הזיתים, משם נרד בדרך הר הזיתים ונבקר בכנסיות המדהימות ובאתרים המציינים ארועים מימיו האחרונים של ישוע שהיוו ארועים מכוננים בעולם הנוצרי.

לאחר מכן נחצה את שער האריות אל תוך העיר העתיקה ונצטרף לתהלוכות והמזמורים של הויה הדולורוזה, הלא היא דרך הייסורים - דרכו האחרונה של ישוע.

את הסיור נסיים בכנסיית הקבר, המקום הקדוש ביותר לעולם הנוצרי, אשר בתוכה גבעת הגולגותא, שם נצלב ישוע והקבר בו נטמן וקם לתחייה.

בסיור נספר על הארועים מימיו האחרונים של ישוע ומשמעותם, על מסורות עתיקות ומסורות מודרניות, נתרשם מהפאר והאדריכלות של הכנסיות ונציץ לטקסי המיסה המסורתיים, נצפה על העיר מתצפיות מדהימות ונרד אל מקומות מיסתוריים מתחת לקרקע.