סיורי שכונות וטעימות בשווקי הארץ

 

אם בא לכם טיול אורבני ושבעתם מטיולים בירושלים, אם אתם באים מהמרכז ואת תל אביב כבר חרשם או אם חשקה נפשכם בלהכיר מקומות חדשים ולהתרגש מחדש מהעושר והשפע שיש בארצנו אז אתם בעמוד הנכון.

 

בעמוד זה תוכלו ליהנות ממגוון רחב של סיורים אורבניים. סיורים בערים עתיקות ושכונות מודרניות, סיורים בין סמטאות אבן ובשווקים תוססים. סיורים מלאים בסיפורים מרתקים ואנקדוטות היסטוריות. שווקים עם שפע של טעמים וניחוחות. סיורים שלוקחים אותנו מהאתרים הגדולים והמפורסמים ועד לפינות החמד הנסתרות.

בין הסיורים שתוכלו ליהנות:

 


 

סיפורים ואגדות בין אתריה של רמלה 

אנו מזמינים אתכם לסייר בעיר שממנה אפשר לצפות על פני כל העיר ממגדל בן 700 שנה ולאחר מכן לצאת לשיט בבריכה קדומה תת קרקעית. אנו מזמינים אתכם לסייר איתנו בין הסיפורים והאגדות המרתקות המסתתרים בין במטאותיה, בתיה  ואתריה ההיסטורים. אנו מזמינים אתכם לסיור באחת מהערים החשובות ביורת שהוקמו בארץ ישראל.

אנו מזמינם אתכם לסייר בעיר שצמחה לה מן החולות ומפה קבילה את שמה הערבי רמלה.

רמלה נוסדה במאה ה-8 בתור בירתה החדשה של ארץ ישראל. העיר צמחה ושגשגה והפכה לעיר החשובה ביותר בארצנו. העיר ניקזה אליה סוחרים מכל העולם, כובשים רבים שמו עליה את ידם ומסורות ואגדות רבות נקשרו אליה.

 

במהלך הסיור נבקר באתריה המרתקים ונספר את סיפורה של רמלה לאורך הדורות. נבקר במוזיאון העיר ותרשם מאוצר מטבעות זהב נוצץ בין מאות שנים, נבקר בשוק הססגוני ונטעם מהבורקס המפורסם של רמלה ומהסנדוויץ הטוניסאי המשובח. נסייר בעיר העתיקה ונצפה על החלון ממנו הוכיח נפוליאון את כישוריו כצלף, נעלה למרומי המגדל הלבן ונספר כיצד אנשי לוד ניסו לגנוב אותו באישון לילה, נצא לשיט תת קרקעי בעקבות חבורת חסמב"ה ועוד שפע הפתעות שמחכים לכם ברמלה.

 

 


 

מסע מרתק בין חומותיה של עכו העתיקה 

הסיור בעכו הוא סיור אל אחת מערי הנמל העתיקות בישראל ובעולם כולו.

מצד אחד עכו העתיקה נראית כמו עיר נמל ים תיכונית שוקקת חיים המשלבת בתוכה מגוון רחב של תרבויות, חנויות דגים שמציעות כל מה שנלכד ברשת הדייג, שוק אותנטי צבעוני ותוסס, מיטב החומוסיות והממתקים של המטבח הערבי ועוד.

מנגד מתחת לפני השטח מסתתר עולם מרתק ומיסתורי של אולמות אבן גדולי מימדים ומערכת מנהרות תת קרקעיות - זהו עולמם של האבירים הצלבנים.

 

במהלך הסיור נטייל על חומות העיר של עכו, על חומת הים האדירה ובנמל הדייגים הצבעוני, נבקר באולמות האבירים ונלך מתחת לפני השטח במנהרה הטמפלרית.  בנוסף נבקר בשוק התוסס של עכו ונטעם ממיטב המטעמים שהשוק מציע - חומוס סעיד המפורסם, מיץ קנה סוכר, כנאפה חמה ומתוקה ועוד.

ניתן לשלב את הסיור עם בית הכנסת הטוניסאי, סיור בבית הכלא לאסירי המחתרות, המוזיאון המקסים 'אוצרות בחומה' או סתם להירגע ולנוח עם שיט במפרץ של עכו.

 


 

סיור קסום במסטאותיה, כנסיותיה ופינות החמד של נצרת

נצרת היא אחת מהערים העתיקות והחשובות בגליל. נצרת התקדשה לעולם לנוצרי כהמקום בו ניתנה הבשורה למרים אמו של ישוע על הולדת המשיח. זהו המקום בו גדל והתחנך ישוע הנער ופיתח את תורתו. 

בעקבות התקדשותה של נצרת לדת הנוצרית הפך הכפר הקטן לעיר גדולה וחשובה. נבנו כנסיות מפוארות לכל הזרמים והמגזרים בעולם הנוצרי, עולי רגל רבים פקדו את מקומותיה הקדושים, אכסניות ובתי הארחה רבים נבנו והתפתח שוק ססגוני שהציע סחורה לעולי הרגל ולכל מי שפקד את העיר.

 

במהלך הסיור במצר נבקר בכנסיית הבשורה שהיא הכנסייה הגדולה ביותר בארץ ישראל, נבקר במעיין הכפר המקום בו התגלה המלאך גבריאל למרים. נסייר בשוק הססגוני ונבקר בקליית קפה עם ריחות משכרים, נבקר בחנות תבלינים מסורתית בת 150 שנה, נטעם ממתקי נצרת המשובחים, נבקר באכסניית תרמילאים מהטובות בעולם ועוד.

ניתן לשלב את הסיור עם תצפית מרהיבה מהר הקפיצה.

מומלץ לערוך את הסיור בשבוע שלפני חג המולד שאווירת החג, הצבע האדום ובובות הסנטה קלאוס משתלטות על הנוף.

 


 

סיור בואדי ניסנאס ובמושבה הגרמנית בחיפה

 סיור מרתק ורבגוני שמשלב את המושבה הטפלרית בחיפה ואת השוכנה הקסומה של ואדי ניסנאס.

המושבה הגרמנית של חיפה הייתה המושבה הראשונה שהקימו כת הטמפלרים בארץ ישראל לפני כ-150 שנה. הטמפלרים היו חלוצי הארץ והביאו לארץ רוח חדשה וידע טכנולוגי, תעשייתי וחקלאי שטרם נראה בארץ ישראל. במהלך הסיור נטייל לאורך המושבה  בין בתי האבן ונשמע סיפורים ואנקדוטות על המתיישבים של המושבה.

 

לאחר מכן נמשיך את סיורינו ממרגלות הגנים הבאהים לעבר שכונת ואדי ניסנאס. ואדי ניסנאס היתה השכונה הנוצרית הראשונה מחוץ לחומותיה של חיפה העתיקה. בשנים האחרונות מהווה השכונה סמל וגאווה לדו קיום בעיר. במהלך הסיור נלך בין סמטאותיה של השכונה ונבקר בשוק שלה ונערוך טעימות ממיטב המאפיות, בפלאפליות, המעדניות ובחנויות הממתקים.