סיורים לאורחים מחו"ל

יש לכם אורחים מחו"ל? הם רוצים לבקר בארץ וליהנות? לעשות את הויה דולורוזה, לבקר בהר הזיתים, בירושלים העתיקה, כנסיית הקבר? הם רוצים לדחוף פתק לכותל המערבי, לבקר בעיר דוד, יש המון הצעות לסיורים מעניינים בירושלים, לא רק לאתרים ההיסטוריים הנ"ל אלא גם סיור קולינרי דרך מסעדות ובתי קפה, שוק מחנה יהודה, וגם אם תרצו נסיעה על סגווי וסדנאות בישול הכול מהכול בעיר שחוברה לה יחדיו.
משה לב, מדריך טיולים מיומן, יוצר סיורים מיוחדים במינם, העוברים במסלולים מרתקים בירושלים, תל אביב, חיפה והצפון המהווים מפגש עם מקומות, דמויות, קולינריה והיסטוריה במקומות שונים בהדרכתו המקורית של משה לב, מקבלים הסמטאות, המבנים, הכנסיות, השווקים ובתי הקפה, פנים, שמות, ריח וטעם. בנצרת יושקו האורחים שלכם מחו"ל אינר (משקה מקומי העשוי מקינמון ושקדים), ברמלה הם יצפו בחלון ממנו צלף נפוליון. בעכו העתיקה הם ייהנו מטיול בקרבת חומות העיר,מסעדות דגים ובית הכלא המפורסם של אסירי המחתרות ובירושלים הם יסיירו בין בעלי מלאכה בעיר העתיקה, יפגשו בעלי מקצוע מעניינים ויקנחו בכנאפה הכי טעימה בארץ ועוד. סיור מבשלת ויקבים בשפלת יהודה, יפגיש אותם עם גבנים מקומיים, תעשיית ייצור בירה, יקבי בוטיק מיוחדים במינם ועוד ועוד.
סיורים לאורחים מחו"ל של משה לב נעשים בשפלת יהודה, תל אביב, ירושלים, נתניה, חיפה, נצרת, רמלה.

תמונות נבחרות ממגוון הסיורים

מגוון סיורים לבחירה

סיורים לאורחים מחו"ל בירושלים

סיור לאורחים מחו"ל בירושלים עם משה לב עוברים דרך העיר העתיקה, עין כרם, ושוק מחנה יהודה. הדגש בסיורים בעיר העתיקה הוא על קולינריה ובעלי מקצוע. בית מלאה לקרמיקה ארמנית, סוחר בדים של שעטנז ומשי לכרמים ובכלל, מפעל טחינה עתיק וכנאפה שלא מהעולם הזה. שוק עושי הכותנה, שער השלשלת, הרובע הארמני, ההוספיס האוסטרי ועוד. כמה חידושים והפתעות יהיו לכם בסיור הזה, שלא תדעו איך אחרי כל כך הרבה טיולים בירושלים לא ידעתם על קיומם של האתרים הללו והסיפורים והאגדות המלווים אותם. מהעיר העתיקה ממשיכים לעין כרם, השכונה הכי כפרית בירושלים, שהייתה כפר של בתי אבן ומגדלי פעמונים והתפתחו בה מסורות נוצריות לתפארת. הסיור נחתם בשוק הכי ססגוני ו"טעים" בארץ, שוק מחנה יהודה. לשוק הזה יש דופק משלו, טעמים מיוחדים ולא מעט סיפורים על דמויות ומקומות, כמו גם אלפי טעמים לאניני הטעם. דוכנים, מאפיות, מסעדות וברים מקסימים.

סיורים לאורחים מחו"ל ברחבי הארץ

משה לב יצר, מסלולי סיורים לאורחים מחו"ל ברחבי הארץ, שמעניקים מבט חדש על מקומות שכלל לא חשבתם שיש מאחוריהם איזה שהיא אנקדוטה או סיפור מיוחד. יש סיור של מבשלות ויקבים בשפלת הרי יהודה, סיור בנתניה, בוואדי ניסנאס והמושבה הגרמנית בחיפה. נצרת ורמלה ועכו העתיקה.
התחנה הראשונה היא בנתניה. האם ידעתם כי יש בה עץ שקמה עתיק, שהפך לסמלה של העיר? שהיא הייתה עיר היהלומים? בנוסף יש בה שוק אותנטי עם קולינריה מהמטבח הטריפוליטאי, כעדה המרכזית של בני המקום. בהמשך הרחוב יש את המדרחוב ההומה ושוקק חיים "השאנז אליזה" של העיר. יש בה גם אתרים הסטורים וסיפורים עוד מימי המנדט הבריטי ועד היום.

סיור ברמלה

במסגרת סיורים לאורחים מחו"ל, עורך משה לב גם סיור ברמלה. בעיר קיים מגדל בן 700 שנה, בריכה קדומה תת-קרקעית והמון סמטאות עתיקות המקפלים בתוכן אגדות וסיפורים מרתקים מימים עברו. רמלה היא עיר עתיקה מאוד שנוסדה כבר במאה השמינית. לכן, יש בה הרבה מאוד אתרים היסטוריים חשובים. מוזיאון ובו אוצר של מטעות זהב, העיר העתיקה בה ביקר נפוליאון, ועוד שפע של חוויות.

עכו העתיקה

סיור לאורחים מחו"ל לעכו העתיקה עם משה לב. עכו היא עיר המיוחדת בשילוב הקיים בה של ישן וחדש, כמו גם דו הקיום הדתי והקולינרי. יש בה כמובן הרבה מסעדות דגים, שוק ססגוני, דוכנים מיוחדים וריח, טעמים ואווירה מרתקים. יש בה אולמות עוד ימי הצלבנים, חומות, נמל דייגים צבעוני, בית כנסת טוניסאי, בית כלא של אסירי המחתרות מוזיאון "אוצרות בחומה" ועוד. הסיור שם דגש על היסטוריה וקולינריה, לצד סיפורים על החיים שהיו, העבר המפואר, מסעות הצלבנים עם עדויות ארכיאולוגיות נדירות.

וואדי ניסנס והמושבה הגרמנית בחיפה

משכנם הראשון של הטמפלרים בארץ, מתחילים בסיור סמטאות בשוק המיוחד במקום. ואדי ניסנס הוא השכונה הנוצרית הראשונה בחיפה, אשר מהווה עד היום סמל לדו קיום ואחווה יש בו שוק ססגוני, אומנות רחוב, מסעדות, מאפיות, חנויות ממתקים ועוד.

סיור בנצרת

הסיור בנצרת משלב הצצה לתרבות, מסורת, עתיקות, מורשת ופולקלור יחד עם קולינריה משובחת. זהו המקום בו גדל והתחנך ישו, וסביב המעיין בכפר והמקום יש המון סיפורי ניסים ונפלאות מרתקים. הכנסיות במקום הן מוקד משיכה תיירותי לאלפי הצליינים הגודשים את המקום, ובעיקר כנסיית הבשורה. בהמשך הסיור נהנים המשתתפים גם מהמטבח המקומי, כמו גם מהאתרים הייחודים והנסתרים של המקום.

סיור במבשלות ויקבים בשפלת יהודה

זה לא פלא שהאזור הזה כבר קיבל את הכינוי הבירה של טוסקנה. מדובר על עשרות יקבי בוטיק עם שפע של יינות, כרמים מיוחדים, וחוות צאן המייצרות גבינה תוצרת בית. אירוח בבתים פתוחים וחוויות של בראנץ' בחיקו של הכרם על כוס יין. חוויה מסוג אחר. המסלול כולל כמה יקבים ומבשלות, כמו גם טעימות וקולינריה של מטבחים נבחרים.