סיורי משפחות

טיול גיבוש משפחתי, יום הולדת, יום נישואין, בר או בת מצווה, הן סיבות טובות לצאת לאחד הסיורים המקוריים והחווייתיים למשפחות עם המדריך המיוחד משה לב. יש סיורים בתל אביב, ירושלים, בשפלת הרי יהודה, בנתניה, נצרת, חיפה ועוד. כל סיור והייחוד שלו. המדריך משה לב המדריך הוא שעושה את ההבדל בין סיור לחוויה, הוא זה שיספר לכם בגובה העיניים, את מה שעדיין לא שמעתם בצורה קולחת, מרתקת ומעניינת. הוא שם דגש בכל סיור על מפגש עם דמויות מעניינות, מבט קולינרי על תקופה ומקום עם זווית של סיפורים אנושיים בצמוד להיסטוריה ולתרבות והפולקלור המקומיים. זה מה שיוצר סיור שהוא חוויה, אווירה והשראה שנשארים עם המטיילים להרבה זמן. כל מסלול מביא אתו את הסיפור המיוחד שלו, שמצליח לשחזר את ההיסטוריה בצורה הכי מרתקת, ולהחיות תקופות, ריחות וטעמים. בליל של עבר עם הווה, קולינריה של מטבח מסורתי ונגיעות מודרניות. הצצה לעולם עם הרבה נקודות מפגש אנושיות, אורח חיים ואותנטיות.

תמונות נבחרות ממגוון הסיורים

מגוון סיורים לבחירה

סיורים למשפחות בתל אביב

סיורים למשפחות של משה לב, נערכים במרכז תל אביב וכוללים את שוק הפשפשים, שוק לוינסקי, בין כרם התימנים לשוק הכרמל, שכונת התקווה מתחם שרונה, נווה צדק ויפו העתיקה.
האם העליתם בדעתכם כי הסופר שי עגנון נקם באהרון שלוש, ראש העדה הספרדית ביפו? על מה ומדוע תשמעו בסיור. ומי העז לחזר אחר היפה בבנות השכונה? מדוע החרים מושל יפו את הקופות של ראינוע עדן. מיהו זה שהתנגד בכל תוקף על מכירת גזוז בתל אביב, מיהם השכנים הראשונים בעיר שהסתכסכו ביניהם ועוד.
החיים שהיו, הסיפורים הקטנים הם אלה שמרכיבים את הפסיפס האנושי המתלווה לסיור והופכים אותו למיוחד במינו. פתאום מתוך הבתים "יוצאים" האנשים שחיו שם, האהבות, האכזבות, הסכסוכים, הקנאה, הנקמות והטרגדיות, ויש להם פנים ושם. הם מזכירים לכולם כי בתוך הבתים הישנים הללו, חיו פעם אנשים שסיפוריהם מלווים כל אבן ואבן בדרך, מחיים את התקופה דרך הרגשות והזיכרונות ואין חוויה יותר מרגשת ויפה מזה.

סיורים למשפחות בירושלים

סיור למשפחות בירושלים עם משה לב עוברים דרך העיר העתיקה, עין כרם, ושוק מחנה יהודה. הדגש בסיורים בעיר העתיקה הוא על קולינריה ובעלי מקצוע. בית מלאה לקרמיקה ארמנית, סוחר בדים של שעטנז ומשי לכרמים ובכלל, מפעל טחינה עתיק וכנאפה שלא מהעולם הזה. שוק עושי הכותנה, שער השלשלת, הרובע הארמני, ההוספיס האוסטרי ועוד. כמה חידושים והפתעות יהיו לכם בסיור הזה, שלא תדעו איך אחרי כל כך הרבה טיולים בירושלים לא ידעתם על קיומם של האתרים הללו והסיפורים והאגדות המלווים אותם. מהעיר העתיקה ממשיכים לעין כרם, השכונה הכי כפרית בירושלים, שהייתה כפר של בתי אבן ומגדלי פעמונים והתפתחו בה מסורות נוצריות לתפארת. הסיור נחתם בשוק הכי ססגוני ו"טעים" בארץ, שוק מחנה יהודה. לשוק הזה יש דופק משלו, טעמים מיוחדים ולא מעט סיפורים על דמויות ומקומות, כמו גם אלפי טעמים לאניני הטעם. דוכנים, מאפיות, מסעדות וברים מקסימים.

סיורים למשפחות ברחבי הארץ

משה לב יצר, מסלולי סיורים למשפחות ברחבי הארץ, שמעניקים מבט חדש על מקומות שכלל לא חשבתם שיש מאחוריהם איזה שהיא אנקדוטה או סיפור מיוחד. יש סיור של מבשלות ויקבים בשפלת הרי יהודה, סיור בנתניה, בוואדי ניסנאס והמושבה הגרמנית בחיפה. נצרת ורמלה ועכו העתיקה. התחנה הראשונה היא בנתניה. האם ידעתם כי יש בה עץ שקמה עתיק, שהפך לסמלה של העיר? שהיא הייתה עיר היהלומים? בנוסף יש בה שוק אותנטי עם קולינריה מהמטבח הטריפוליטאי, כעדה המרכזית של בני המקום. בהמשך הרחוב יש את המדרחוב ההומה ושוקק חיים "השאנז אליזה" של העיר. יש בה גם אתרים הסטורים וסיפורים עוד מימי המנדט הבריטי ועד היום.

סיורים בחיפה ונצרת

וואדי ניסנס והמושבה הגרמנית בחיפה, משכנם הראשון של הטמפלרים בארץ, מתחילים בסיור סמטאות בשוק המיוחד במקום. ואדי ניסנס הוא השכונה הנוצרית הראשונה בחיפה, אשר מהווה עד היום סמל לדו קיום ואחווה יש בו שוק ססגוני, אומנות רחוב, מסעדות, מאפיות, חנויות ממתקים ועוד. הסיור בנצרת משלב הצצה לתרבות, מסורת, עתיקות, מורשת ופולקלור יחד עם קולינריה משובחת. זהו המקום בו גדל והתחנך ישו, וסביב המעיין בכפר והמקום יש המון סיפורי ניסים ונפלאות מרתקים. הכנסיות במקום הן מוקד משיכה תיירותי לאלפי הצליינים הגודשים את המקום, ובעיקר כנסיית הבשורה. בהמשך הסיור נהנים המשתתפים גם מהמטבח המקומי, כמו גם מהאתרים הייחודים והנסתרים של המקום.

סיורים למשפחות ברמלה

במסגרת סיורים למשפחות עורך משה לב גם סיור ברמלה. בעיר קיים מגדל בן 700 שנה, בריכה קדומה תת-קרקעית והמון סמטאות עתיקות המקפלים בתוכן אגדות וסיפורים מרתקים מימים עברו. רמלה היא עיר עתיקה מאוד שנוסדה כבר במאה השמינית. לכן, יש בה הרבה מאוד אתרים היסטוריים חשובים. מוזיאון ובו אוצר של מטעות זהב, העיר העתיקה בה ביקר נפוליאון, ועוד שפע של חוויות.

סיור למשפחות בעכו

סיור למשפחות לעכו העתיקה עם משה לב. עכו היא עיר המיוחדת בשילוב הקיים בה של ישן וחדש, כמו גם דו הקיום הדתי והקולינרי. יש בה כמובן הרבה מסעדות דגים, שוק ססגוני, דוכנים מיוחדים וריח, טעמים ואווירה מרתקים. יש בה אולמות עוד ימי הצלבנים, חומות, נמל דייגים צבעוני, בית כנסת טוניסאי, בית כלא של אסירי המחתרות מוזיאון "אוצרות בחומה" ועוד. הסיור שם דגש על היסטוריה וקולינריה, לצד סיפורים על החיים שהיו, העבר המפואר, מסעות הצלבנים עם עדויות ארכיאולוגיות נדירות.