יש סיבה לכך שאנשים אוהבים לטרוף דווקא בתל אביב, ואנחנו לאו דווקא מדברים על האווירה המגניבה של העיר. מעבר לכך, סיור אוכל בתל אביב לוקח אתכם דרך מטבחים ממש מגוונים, כולל כל מיני לוקיישנים בעלי משמעות ונקודות ציון המלוות בהסברים של המדריכים הקולינאריים. רעבים? המשיכו לקרוא את המדריך הבא לסיור אוכל מוצלח בת"א. 

רגע לפני שאתם מזמינים חברת הסעות לתל אביב כדי לטרוף איזו מנה שאי אפשר למצוא בשום מקום אחר, כדאי להכיר את האזורים השונים שבהם אפשר לצאת לסיורים קולינאריים בת"א. אמנם העיר עמוסה מסעדות טובות, אבל אין ספק שיש אזורים מומלצים יותר ופחות עבור סיורי אוכל. אולי כדאי שנתחיל עם אחד האזורים הכי מומלצים לסיור אוכל תל אביב, האזור של שוק לוינסקי והאזור של פלורנטין. 

סיור אוכל בשוק לוינסקי

סיור אוכל בשוק לוינסקי הוא אחד הרעיונות הכי טעימים שתוכלו להעלות בדעתכם, כאשר הסיור עצמו בדרך כלל יתחיל בכניסה לשוק. בכניסה לשוק תמצאו מטבח גרוזיני אותנטי שמכין אחלה חצ'אפורי, בתי קפה על המדרחוב עצמו, מסעדות אותנטיות אחרות, המון עמדות תבלינים מכל הסוגים ועוד. 

בשוק לוינסקי, זה כבר עניין של טעם, כי האופציות הן בהחלט רבות ומגוונות. מצד אחד, אפשר ללכת על אחלה חומוס, יש הרבה חומוסיות באזור והן מעולות. מצד שני, אפשר ללכת על תבשילים ומאכלים אותנטיים-ביתיים. 

סיור אוכל בפלורנטין

בפלורנטין לא חסר מה לראות, מה לטעום ומה לנשנש, בעוד כי הרחובות הראשיים של השכונה הם: ידידיה פרנקל, רחוב פלורנטין, מרכולת, ויטל ועוד. אלו הם הרחובות בהם מתרכזים עיקר הריחות של מעדנים ומנות שונות.  

בין אם הגעתם עצמאית לת"א, עם חברת הסעות לתל אביב או בליווי מדריך, סיור אוכל קולינארי חייב להסתיים בפיצה. וכשמדברים על פלורנטין, כדאי לדעת שבשכונה ממוקמת פיצרייה שמחזיקה בתואר "פיציולו" רשמי מאיגוד הפיציולו הרשמי ברומא. זהו תואר רשמי אשר ניתן רק לאחר לימודים של כשנה ברומא. לא בעיה למצוא את הפיצרייה הזאת, היא ממוקמת על רחוב ידידיה פרנקל (מול המסעדה האתיופית). 

מה עוד חשוב לדעת על סיור אוכל בת"א?

בין אם תגיעו באמצעות הסעות לתל אביב או בצורה עצמאית, לא חסר בתל אביב מה לאכול ומה לחוות. מעבר לאזורים שדיברנו עליהם, אנחנו ממליצים מאוד גם להגיע לאזורים של רחוב בן יהודה, שדרות גורדון ובכלל לאזור של הצפון הישן של תל אביב. 

תוכלו למצוא באזורים אלו המון מסעדות שונות, כולל מסעדות אותנטיות וקטנות שמגישות כמה מנות בלתי נשכחות. אם אתם חובבי קולינריה, העיר הזאת עמוסה בהמון סוגים שונים של מטבחים. ההמלצה הכי חמה היא להצתוות למדריך קולינרי ולעבור סיור מודרך הכולל הסברים. ככה תדעו שאתם לא מפספסים שום מקום שנחשב מומלץ.