ימי כיף בדרום הארץ

האתרים והישובים בדרום הארץ, מבטיחים לנו יום כיף כפי שלא חווינו. יש בדרום תיירות חקלאית ענפה ומרתקת, טיולי ג'יפים, טיולי גמלים, תצפיות לנופי בראשית, טיולים במכתשים, אירוח בדואי, טיול בעיר העתיקה של ב"ש על נפלאותיה של העיר העותומנית ועוד. משה לב המדריך, יפתח בפניכם צוהר אל עולם של תרבויות, טיפוסים ומסורת דרך התחנות המיוחדות בדרך, מדבר כפי שלא הכרתם וחוויתם מעולם.
לדרום יש ארומה של מדבר וזו באה לידי ביטוי בצהוב הצהוב שבדרך, במפגש בין שדות לשמיים של הקיבוצים והמושבים הרבים, והנוף הזה הוא שמייצר מסלולי טיול מרתקים לנופים קדומים, מסורת אותנטית והשראה של בראשית. יש בו מסורת של פולקלור מדברי, אנשים ודמויות צבעוניות ואת כל אלה תפגשו בתחנות הסיור בדרך. הדגש ביום כיף יהיה על תחושה של קדמוניות שתעבור במסלול ותעניק השראה תנכי"ת כמעט לאזור המיוחד הזה.
על כוס קפה שחור מהביל, תשמעו סיפורים על שבט הבדואים, תעשו סיור חקלאי "דרך הסלט" לירקות שמגיעים עד לצלחת שלכם…תבקרו בנחל צין ובמכתשים וכן תסיירו בעיר העתיקה של ב"ש. חוויה על התפר של עתיק ועכשווי, מפגש של ישן וחדש בנגב הגדול והמרשים.
רכיבה על גמל, תתרום לתחושת הרוגע שלכם. גם הוא אף פעם לא ממהר לשום מקום. סבלנות, שקט ושלווה, הן מילות המפתח בסיור מדברי על גמלים. ויש גם  ג'יפים וספארי, במסע שייקח אתכם אל "הסודות" של מסתורי המדבר מאז ומעולם.

סיור לנגב ולדרום מתאים למשפחות, קבוצות עובדים, יחידים, אורחים מחו"ל וכל מי שרוצה לטעום מנופי בראשית.

תמונות נבחרות מיום הכיף

יום הכיף כולל מגוון סיורים לבחירה

אירוח בדואי

כשאומרים דרום, אומרים בדואים וגמלים, זה הולך ביחד. בסיור לנגב והדרום תעברו חוויה של אירוח בדואי בחאן נבחר. זה כולל הצצה לאורח החיים ולתרבות הבדואית עם המטבח, ההיסטוריה ועוד. שחזור של מאהל בדואי אותנטי, ארוג מצמר עזים, עצי דקל ובוסתנים, חאן בנוי מאבן מקומית ומסורת קולינרית של תושבי המדבר. תזכו לרכב על נאקות, ותצפו בפעולתו של הזרב, תנור מסורתי עשוי אדמה ואבן לאפיית בשר ועוד.

טיול במכתשים

שלושה מכתשים גדולים, נוצרו בתהליך של מיליוני שנים במרכז הנגב. המכתש הגדול, המכתש הקטן ומכתש רמון. זוהי אפשרות לטייל בין השיחים והאבנים ולהרגיש את ההיסטוריה מתחת לרגליים. תיירות המדבר תפגיש אתכם עם חאן וביקור בשרידי הנבטים בעובדת ובממשית. מטיבי הלכת יוכלו לגמוע את שביל מזרח הרמון וטיול בהרים כרכום ועריף. במקום גם טיולי ג'יפים 4X4 דרך נוספת לבקר במקום ולחוות את הטבע המיוחד.

סיור בעין עבדת

מעל נחל צין נמצאים שרידיה של העיר הנבטית עבדת. במקום פועל גן לאומי ובו ניתן לערוך סיורים. בין השרידים: בית מרחץ מהתקופה הביזנטית, מערת קבורה רומית, מצודת העיר העתיקה ששימשה להתכנסות התושבים ושתי כנסיות ביזנטיות. במקום מוקרן סרטון על המקום בשלל שפות.

טיול בנחל צין

טיול בנחל צין, אחד מהגדולים בנחלי האכזב של הנגב, מתחיל בראש מעלה העקרבים. הוא זורם מצפון למכתש רמון ועד הערבה, למרגלות מדרשת שדה בוקר. הבריטים סללו אותו בשנת 1927 על הנתיב של הדרך הרומית העתיקה. התחנה הראשונה במקום היא שדה הבולבוסים – כדורי אבן גדולים בחלקם מאובנים. משם אפשר להגיע בנסיעה לנאת מדבר בעין צין ובעין עקרבים. יש פה אפשרות לטיול ג'יפים בערוץ הנחל המלא סלעים. בסמוך לפיתולי הנחל יש מעיין נובע בשם ואדי אל-פקרא המשמש כ"בריכה" למטיילים ומקור מים לבעלי החיים והצמחים באזור. מעליו נמצאת רמת עבדת- העיר הנבטית.

סיור תצפיות בנופי בראשית

חלק גדול מהדרום הנו מדבר. יש בו משהו מאוד תנכ"י ונצחי במראה הזה. הרים ונקיקים, מכתשים, קניונים, חול וסלעים וצורות גאולוגיות מרתקות, חי וצומח ייחודים ועקבות של השבר הסורי אפריקאי וקהילות אנושיות קדומות, זוהי התמצית המרכיבה את אווירת ונופי המדבר. עצירה בתצפיות ומבט על נופי המדבר. דרך ייחודית להרגיש את ההיסטוריה, דרך האבנים, השבילים,  האופק שבין שמיים וארץ. סיור תצפיות בנופי בראשית מאפשר למטיילים לגמוע את המרחקים בשלווה, להקשיב לקצב האיטי והמרגיע של המדבר השלו, ולהרגיש את ההרמוניה בין מדבר ושמיים, היסטוריה והווה של חי טבע ודומם על שרידי מדבר עבר קדמוני.

סיור בבאר שבע העתיקה

סיור בעיר העתיקה בבאר שבע, לוקח את המטיילים אל תקופת השלטון העותומני בזמנה נבנתה העיר. יש בה סמטאות צרות, מבנים עתיקים והרבה מאוד אטרקציות. אפשר לבקר במוזיאון הנגב שהוקם במבנה משנת 1906, בו יש תמיד שלוש תערוכות מתחלפות. לשהות במרכז המבקרים באר אברהם מתקופתו של אברהם אבינו, הנמצא מעל נחל באר שבע. טיול בסמטאות הצרות של העיר העתיקה המפגיש את המטיילים עם בתי אוכל משפחתיים, מסעדות פועלים לצד אוכל רחוב וגורמה. ישן וחדש בתמהיל היסטורי וקולינרי מיוחד במינו.

ימי כיף בחיפה והכרמל

ימי כיף בחיפה והכרמל כוללים מספר סיורים ייעודים, כאשר בכל אחד מהם, היבט וזווית התייחסות מעניינת אחרת. את הסיורים המרתקים הללו, מעביר משה לב, מדריך

למידע נוסף »

ימי כיף במרכז

ימי כיף במרכז מיועדים לחברות, ארגונים, קבוצות מטיילים, משפחות, אורחים מחו"ל ועוד. הסיור כולל ביקור במקומות מיוחדים בתל אביב, רמלה, פעילות מוטורית באגם ניצנים. ביקור

למידע נוסף »

ימי כיף בצפון והגליל

צפון הארץ הוא האזור האדיאלי לקיים ימי כיף ובעיקר בקיץ החם והלח. בצפון יש תמיד מזג אוויר מעולה, מקומות מקסימים לבקר בהם, שרידים היסטוריים ומסלולי

למידע נוסף »