ימי כיף בירושלים

אם יש לכם אירוע משפחתי, יום חופש, יום הולדת, בת מצווה, אורחים מחו"ל או יום כיף, אנו ממליצים לכם לבחור בסיור מתוך ימי כיף בירושלים עם המדריך משה לב מקורי ומיוחד. זהו סיור המחיה תקופה, מסורת, פולקלור ודמויות היסטוריות. הוא נעשה בכמה מסלולים לבחירה כמו סיור בשוק מחנה יהודה, סיור בשכונת עין כרם, סיור בסמטאות העיר העתיקה, ביקור במקומות היסטוריים כמו עיר דוד או מנהרות הכותל, סיור סגווי והשתתפות בסדנאות בישול חווייתיות.
אין כמו ירושלים כדי לחוש באווירה המיוחדת של העיר שחוברה לה יחדיו. בתמהיל המיוחד של בני שלושת הדתות, ובעולם הפנימי של הקולינריה וההיסטוריה שמניע את הדופק של העיר הכי קדושה בעולם.

תמונות נבחרות מיום הכיף

יום הכיף כולל מגוון סיורים לבחירה

סיור בשוק מחנה יהודה

שוק מחנה יהודה, מהווה היום אתר צבעוני של קולינריה, דמויות וסיפורים מרתקים. בערב מתעורר השוק לתחייה ואז אפשר לחוות את האווירה והקצב המיוחדים של המקום. הסיור כולל ביקור במסעדות, דוכנים וברים, מפגש עם טיפוסים ודמויות מרתקות, קולינריה מסורתית ומטבח גורמה.

סיור בשכונת עין כרם

סיור בעין כרם הוא סיור מרתק אל השכונה הכי כפרית בירושלים.  היא בנויה מבתי אבן ומגדלי פעמונים בתוך נוף ההרים והטרסות של הרי יהודה. במקום התפתחו מסורות נוצריות עתיקות יומין ונבנו כנסיות ומנזרים ציוריים.
במהלך הסיור נטייל בין בתי האבן של הכפר, בתוך החצרות והמנזרים וכן במעיין, ונשמע שפע של סיפורים מרתקים ומסורות על הכפר הוותיק. בין היתר נשמע על יהודי מומר שבנה מנזר מרשים, אהבה בלתי אפשרית שהתחוללה בין קירותיו של מלון בוטיק, אוצרות שחבויים בכתלים ועוד.

סיור בסמטאות העיר העתיקה

בסיור זה נצא למסע חוויתי וקסום בין כותלי העיר העתיקה. במהלך הסיור נטייל בשווקים ונגיע למקומות שגם אם רגליכם דרכה עשרות פעמים ברחובות העיר העתיקה, ספק אם ביקרתם במקומות הללו. במהלך הסיור נעלה לתצפיות עוצרות נשימה ונבקר בחללים תת קרקעיים נסתרים לעין.
נבקר בבית מלאכה לקרמיקה ארמנית ונשמע על סודותיה וטיבה של הקרמיקה, נבקר אצל סוחר בדים ברובע הנוצרי שיחשוף אותנו לעולם של שעטנז ומשי ושלל בדים מרהיבים מהודו ועד מרוקו. נטעם מחומוסיה מפנקת בשוק, נבקר במפעל טחינה עתיק ומסורתי ונקנח בכנאפה עסיסית במיוחד.
במהלך הסיור נבקר במקומות מחוץ למסלול התיירים השחוק כמו שער הברזל ו"הכותל הקטן", שוק עושי הכותנה, שער השלשלת, הרובע הארמני, ההוספיס האוסטרי ועוד.

סיור בעיר דוד ומנהרות הכותל

עיר דוד הנה גבעה קסומה בסמוך לכותל המערבי, המציעה סיור בעירם של הנביאים והמלכים, במקום בו נכתבו רוב פרקי התנ"ך. יש בה תצפית מרהיבה, ביצורים וחומות עתיקים ומנהרות מים תת קרקעיות המובילות לטבילה במי מעיין הגיחו ובסוף המסלול נקבת חזקיהו. מנהרות הכותל הן סיור היסטורי מפואר בירושלים של מטה. הן התגלו לראשונה במאה ה-19 ע"י ארכיאולוגיים בריטים. זוהי מערכת מנהרות תת קרקעית המציגה את ההיסטוריה הרצופה מימי החשמונאים ועד ימנו. הן נמצאות בתוך רשת של קשתות שחיברה ביניהן לבין הר הבית.

סיור סגווי וסדנאות בישול

אפשר לעשות סיור בירושלים גם על סגווי, כלי התחבורה הזעיר והמגניב, והוא ייקח את המטיילים לסדנאות בישול חווייתיות ומרתקות במרחק נסיעה.

ימי כיף בדרום הארץ

האתרים והישובים בדרום הארץ, מבטיחים לנו יום כיף כפי שלא חווינו. יש בדרום תיירות חקלאית ענפה ומרתקת, טיולי ג'יפים, טיולי גמלים, תצפיות לנופי בראשית, טיולים

למידע נוסף »

ימי כיף בחיפה והכרמל

ימי כיף בחיפה והכרמל כוללים מספר סיורים ייעודים, כאשר בכל אחד מהם, היבט וזווית התייחסות מעניינת אחרת. את הסיורים המרתקים הללו, מעביר משה לב, מדריך

למידע נוסף »

ימי כיף במרכז

ימי כיף במרכז מיועדים לחברות, ארגונים, קבוצות מטיילים, משפחות, אורחים מחו"ל ועוד. הסיור כולל ביקור במקומות מיוחדים בתל אביב, רמלה, פעילות מוטורית באגם ניצנים. ביקור

למידע נוסף »