ימי כיף במרכז

ימי כיף במרכז מיועדים לחברות, ארגונים, קבוצות מטיילים, משפחות, אורחים מחו"ל ועוד. הסיור כולל ביקור במקומות מיוחדים בתל אביב, רמלה, פעילות מוטורית באגם ניצנים. ביקור בחוות צאן וגיבון באזור המרכז, סדנאות וארוחות וביקור בפארק אריאל שרון. הדגש בסיורים הללו הוא על מפגש של תרבויות, פולקלור וקולינריה, ואת הסיורים המיוחדים מעביר המדריך משה לב, עם מבט משעשע ומקורי על ההיסטוריה וההווי של היום.
המסלול עובר בשוק הפשפשים, יפו העתיקה, כרם התימנים, נווה צדק, שכונת התקווה, מתחם שרונה ועוד, העיר רמלה, חוות עיזה פזיזה במושב טל שחר, חוות הבופאלו בבצרון ועוד.

תמונות נבחרות מיום הכיף

יום הכיף כולל מגוון סיורים לבחירה

סיור ברמלה

סיור ברמלה כולל תצפית ממגדל בן 700 שנה על העיר. אחר כך אפשר לצאת לשייט בבריכה התת קרקעית הקדומה. רמלה מלאה בסיפורים ואגדות מרתקות המסתתרים בין סמטאותיה, הבתים, האתרים ההיסטוריים והנוף. זהו סיור באחת הערים הכי חשובות שהוקמו בארץ ישראל וקיבלה את שמה הערבי. היא נוסדה במאה ה-8 בתור בירתה החדשה של ארץ ישראל, וסחפה אליה סוחרים מכל העולם, כובשים רבים שמו עליה את ידם ומסורות ואגדות רבות נקשרו בה. . במהלך הסיור נבקר באתריה המרתקים ונספר את סיפורה של רמלה לאורך הדורות. נבקר במוזיאון העיר ונתרשם מאוצר מטבעות זהב נוצץ בין מאות שנים, נבקר בשוק הססגוני ונטעם מהסנדוויץ הטוניסאי והבורקס המפורסם של רמלה. נסייר בעיר העתיקה ונצפה על החלון ממנו הוכיח נפוליאון את כישוריו כצלף, נעלה למרומי המגדל הלבן ונספר כיצד אנשי לוד ניסו לגנוב אותו באישון לילה, נצא לשיט תת קרקעי בעקבות חבורת חסמב"ה ועוד תחנות מרתקות במסלול מיוחד בעיר רמלה.

פארק אריאל שרון

פארק אריאל שרון משתרע על שטח של 8,000 דונם. זהו אחד הפרויקטים הכי גדולים של השיקום הסביבתי, שהוקם מסביב להר הפסולת המשוקם של חירייה. זהו סיור של איכות סביבה והבנת תהליכי טבע, מלווה בסרטון ובהדרכה במקום. הפארק משמש לנדידת ציפורים ויש בו גם עופות דורסים, נחלים וכן מתקיימים במקום סיורים אקולוגיים.

חוות הבופאלו במושב בצרון

חוות הבופאלו במושב בצרון, הנה המקום היחידי בארץ המייצר גבינות מחלב הבופאלו בחווה שמהווה חלק ממשק משפחתי. גידול הבופאלו זהו סיפור "ציוני" על חזון של משפחה אחת, עולמם של בעלי החיים הללו ושל ייצור הגבינות. יש ביקור מעניין ברפת וכן אפשרות ליהנות מסיור טעמים של הגבינות המיוחדות.

חוות עיזה פזיזה

חוות עיזה פזיזה במושב טל שחר, היא סמל לגידול של עזים וגדיים המסתובבים במקום בחופשיות ונהנים מידם המלטפת של האורחים במקום. הסיור מהווה הצצה אל האנשים והפנים שמאחורי הגבינות המיוחדות, סיור במשק ואורחה כפרית המבוססת על מוצרי המחלבה המשפחתית. זוהי חוויה קולינרית וגם דרך לחוות את חייהן של העזים השובבות ורזי ייצור הגבינות. להשתתף בסדנת גיבון, או לרכוש את כל מה שצריך כדי לייצר גבינה איכותית בבית. במקום מרכז מבקרים ממוזג ונעים, והביקור במקום הפסטורלי כולו מהווה חוויה שלמה.

אגם ניצנים

בסמוך לחוף ניצנים מבעבע בשקט ובשלווה, אגם ניצנים בין הדיונות האחרונות של צפון הנגב עם עצי השיטה. בכניסה לאגם יש עצי שקמים המשקיפים אל האגם הצלול שהפך למחנה ספורט פעיל של ספורט מוטורי. קייאקים, סירות פאדלים, קאנו ואבובים. מסביב לאגם כסאות חוף, שולחנות ושמשיות. יום כיף מקסים במקום מיוחד עם המון כחול של ים…

ימי כיף בדרום הארץ

האתרים והישובים בדרום הארץ, מבטיחים לנו יום כיף כפי שלא חווינו. יש בדרום תיירות חקלאית ענפה ומרתקת, טיולי ג'יפים, טיולי גמלים, תצפיות לנופי בראשית, טיולים

למידע נוסף »

ימי כיף בחיפה והכרמל

ימי כיף בחיפה והכרמל כוללים מספר סיורים ייעודים, כאשר בכל אחד מהם, היבט וזווית התייחסות מעניינת אחרת. את הסיורים המרתקים הללו, מעביר משה לב, מדריך

למידע נוסף »

ימי כיף בצפון והגליל

צפון הארץ הוא האזור האדיאלי לקיים ימי כיף ובעיקר בקיץ החם והלח. בצפון יש תמיד מזג אוויר מעולה, מקומות מקסימים לבקר בהם, שרידים היסטוריים ומסלולי

למידע נוסף »