ימי כיף בשרון

אזור השרון הירוק והנפלא הוא נושא ליום כיף ירוק ומלהיב, שמעביר משה לב, מדריך טיולים מיומן שעושה את כל ההבדל בין סיור לחוויה. הוא יעשה לכם היכרות עם האזור מזווית קולינרית ותרבותית, מפגש עם דמויות אנושיות מעניינות כמו גם מטבח מסורתי, אומנות וים. כל אלה ביום כיף בשרון המיועד למשפחות, חברות וארגונים וגם לאורחים שלכם מחו"ל.
הסיור יעבור בשוק של נתניה, דרך הדוכנים והמאכלים שבמקום. עתיקות קיסריה יחזירו את המטיילים במנהרת הזמן לרומי, הצלבנים ועוד. בבנימינה יהיה סיור יקבים וטעימות, ויהיו גם ביקור במושבה הציורית זיכרון יעקב, גני הנדיב וסיור בכפר הדייגים האותנטי של ג'סר א-זרקא.
כל מדריך מביא לסיורים שהוא עורך את זווית הראייה המיוחדת שלו, וכך גם משה לב. הסיורים שלו מבוקשים מאוד בארץ וזה בגלל הגישה, הסיפורים הייחודיים, היכולת להחיות במילים תקופה, היסטוריה ואנשים ולהעניק למטיילים חוויה שלמה של ריחות, טעמים, וזמן.
ימי כיף בשרון מתאימים לארגונים וחברות, משפחות, יחידים וכל מי שרוצה להכיר את אזור השרון מלב אל לב, דרך התחנות הייחודיות בכל סיור.

תמונות נבחרות מיום הכיף

יום הכיף כולל מגוון סיורים לבחירה

סיור קולינרי בשוק נתניה

סיור בנתניה הוא סיור מרתק מלווה בסיפורים ופרשיות היסטוריות, נוף אורבני, אוויר של ים ומאכלים מצוינים. נראה את עץ השקמה העתיק, אחד מסמליה של העיר ומשם נצא לסיור מיוחד בלב בירת השרון. במהלך הסיור נבקר בשוק האותנטי של העיר ונטעם ממבחר המאכלים מהעדה הטריפוליטאית, מאכלי רחוב, מטעמים של מעדניות, תבשילים ביתיים וגם קינוחים.

מהשוק נמשיך אל מרכז העיר ולמדרחוב ההומה "השאנז אליזה" של נתניה, עם שפע בתי קפה.  במהלך הסיור נחלוף בין אתריה ההיסטוריים של העיר ונספר סיפורים מרתקים שהתרחשו בנתניה מאז היותה עיר היהלומים בימי המנדט הבריטי ועד לעיר תיירותית בימינו ונקנח בטיילת מול הים.

סיור בעתיקות קיסריה

2,500 שנות היסטוריה מגולמות בן הלאומי של קיסריה. זהו ישוב שעבר תקופות של פריחה וגם של חורבן והשרידים במקום הם העדות להיסטוריה המטלטלת של המקום.
הסיור בעתיקות קיסריה כולל את שרידיו של התיאטרון הרומי, ארמון השונית, גן ובו ממצאים ארכיאולוגיים, מיצג חווית קיסריה. במתחם ההיפודרום יש פרסקאות משוחזרות ומבנה שירותים עתיק ובית מרחץ. במתחם העיר העתיקה והנמל יש את השער הצלבני, מיצג של "מסע בזמן" הנמל והעיר העתיקה וכן הנימפאון. ממזרח לאתר נמצא גן הפסלים.

סיור יקבים בבנימינה

ביקור ביקבי בנימינה, הוא סיור אל ההיסטוריה הייננית של ארץ ישראל, והיקבים שהוקמו  בשנת 1952. בהתחלה קרא להם הברון דה רוטשילד יקבי אליעז. במקום שהיה מפעל של פרחי יסמין, פועל היום מרכז המבקרים. הרבה תהפוכות עברו על היקב הזה ועל שאר היקבים באזור המציעים למטיילים חווית סיור של ייצור היין במכלי ענק, ועד לאחסון הבקבוקים בחיבות עץ. הסיור כולל גם טעימות לצד ארוחות גורמה בנוף של עצים, בתים ציוריים וריחות של בציר. אצל השכנה גבעת עדה יש גם כמה יקבים, ומאחורי כל אחד מהם סיפור חיים, חזון ויין טוב.

סיור בכפר הדייגים ג'סר א זרקא

ג'סר א זרקה הפכה בשנים האחרונות לאטרקציה תיירותית מעניינת בזכות כפר הדייגים הוותיק במקום. יש היום במקום סוכות צל, ספסלי ישיבה ופינות אירוח המציעים חוויה מול הים הן בקולינריה והן בהיסטוריה. כפר הדייגים ממוקם בין חוף הרחצה לנחל תנינים והוא פעיל מהמאה ה-19. החג הרמדאן מתקיימים במקום סיורים של "זמן הרמדאן" הצצה אל הכפר, האווירה והמסורת. יש קולינריה משובחת בבתים פתוחים בכפר והחוויה כולה היא אותנטית ונשענת על מסורת, אורח חיים ותרבות מקומית.

סיור בזיכרון יעקב

זיכרון יעקב היא ישוב שהברון דה רוטשילד פרש עליו את חסותו והוא גם נקרא על שם אביו. אחד הדברים הכי יפים במקום היא האדריכלות של הבתים, כאשר בכל אחד מהם, התקיים בעבר משק חקלאי. במקום גם בית אהרונסון  וכן בית המשפחה של שרה אהרונסון,, כפי שהשתמר מאז המאה ה-19 וכן מוזיאון ניל"י. זהו אזור קסום של סמטאות ציוריות, אדריכלות כפרית וכרמים, סיפורים על אנשים ובתים, משפחות וחזון שמחזיר את המטיילים במנהרת הזמן לשנת 1882 בה הוקם הישוב. במקום מסעדות מיוחדות עם אווירה שלה מקום המיוחד הזה. בכניסה נמצאת רמת הנדיב, בה קבור הברון רוטשילד ורעייתו. גני הנדיב הם מהיפים ביותר בארץ ובסיור בהם אפשר לראות שרידי עתיקות. בוסתנים שצומחים פרא ומעיינות. יש במקום גם מחלבות ותיקות, ייצור שוקולד ותוצרת חקלאית, רוויים בסיפורי שורשי המקום וההיסטוריה.

סיור בזיכרון יעקב מציע אטרקציות ייחודיות למשפחות, בפארק האתגרי כרמל ים ברמת הנדיב ועוד.

ימי כיף בדרום הארץ

האתרים והישובים בדרום הארץ, מבטיחים לנו יום כיף כפי שלא חווינו. יש בדרום תיירות חקלאית ענפה ומרתקת, טיולי ג'יפים, טיולי גמלים, תצפיות לנופי בראשית, טיולים

למידע נוסף »

ימי כיף בחיפה והכרמל

ימי כיף בחיפה והכרמל כוללים מספר סיורים ייעודים, כאשר בכל אחד מהם, היבט וזווית התייחסות מעניינת אחרת. את הסיורים המרתקים הללו, מעביר משה לב, מדריך

למידע נוסף »

ימי כיף במרכז

ימי כיף במרכז מיועדים לחברות, ארגונים, קבוצות מטיילים, משפחות, אורחים מחו"ל ועוד. הסיור כולל ביקור במקומות מיוחדים בתל אביב, רמלה, פעילות מוטורית באגם ניצנים. ביקור

למידע נוסף »