מי שרוצה להכיר את ירושלים, דרך הרובד האנושי והקולינרי שלה, מוזמן לעשות יום כיף בירושלים באמצעות סיורים בירושלים, במקומות שהם לא דווקא במסלול התיירות הידוע, אבל הם מספקים הצצה מרתקת לאנשים, דמויות, תקופה ומספרים את סיפורה האנושי, דרך בעלי מקצוע מיוחדים, מטבח ועוד. לירושלים יש כמה רבדים. יש את הנוף המשגע, יש את האדריכלות העתיקה והמיוחדת, יש את ההרים והגבעות, אבל יש בה גם דברים מעניינים בגובה העיניים. טיפוסים, דמויות ואוכל ואין כמו סיור בשוק מחנה יהודה למשל, כדי לעורר את בלוטות הטעם, עם קולינריה של מטבח מסורתי עדתי. טיולי לב מעניקים סיורים מודרכים בירושלים גם לקהל הרחב וגם לחברות וארגונים.
אפשר לקנח את הסיור בנסיעה על סגווי ובהשתתפות פעילה בסדנאות בישול חווייתיות. ירושלים של הסיורים, מגלה את פניהם של האנשים בין הסמטאות, מאחורי הדוכנים, בתוך בתי המלאכה, במקומות סמויים מן העין אך ממלאים את הלב.

טיולי לב סיורים בירושלים

יום כיף בירושלים כולל גם סיור אל שכונת עין כרם, שבמשך שנים הייתה מנותקת מירושלים ולכן צביונה כפרי מאוד. יש בה מגדלי פעמונים ובתי אבן, המשקיפים אל ההרים והטראסות של הרי יהודה. יש במקום מנזרים ציוריים ומסורות נוצריות שיש להם ביטוי הן אדריכלי והן רוחני. בלב הכפר מעיין, שגרם לאכלוס המקום עוד בתקופה הכנענית, ומי התהום מחלחלים בין שכבות הסלע. על עין כרם יש המון סיפורים מרתקים ואנקדוטות מן העבר על אהבות, אוצרות ומה שביניהם.
סיורים בירושלים כוללים גם סיור לעיר העתיקה. ביקור בחללים נסתרים תת קרקעיים, ביקור במפעל טחינה עתיק ומפגש עם בעלי מלאכה המשמרים את מקצועם המיוחד כמו קרמיקה ארמנית, מסחר בבדים ועוד. העיר העתיקה היא גם מקום קולינרי משובח של חומוסיה, כנאפה ועוד. ויש גם סיור לכותל הקטן, שוק עושי הכותנה, שער השלשלת, ההוספיס האוסטרי ועוד. גם לעיר דוד נגיע במסגרת יום כיף בירושלים, לתצפית מרהיבה, מעיין הגיחון, מנהרות הכותל, סיור בשוק מחנה יהודה ועוד.

אי אפשר לדבר ולכתוב על סיורים בירושלים בלי להזכיר את הסיור בשוק מחנה יהודה. לפני הרבה שנים הפך שוק מחנה יהודה למתחם של מטבח מקורי, עם בתי אוכל חדשים, ברים למיניהם וקולינריה המשלבת בין מסורת לגורמה, בין ישן לחדש וזה לא מתבטא רק באוכל, אלא גם ברובד האנושי של השוק. בסיור כזה במסגרת יום כיף בירושלים, יעברו העובדים שלכם חוויה אישית מענגת, של מפגש על הקצב המיוחד המניע את השוק, כמו גם את התמהיל המעניין של הסוחרים והצעירים שמובילים מטבחים טרנדיים ועוד. אין סיורים מודרכים בירושלים שלא עוברים דרך השוק הצבעוני והמיוחד הזה.

תמונות נבחרות מהסיור: